info-zisk.napady.eu

Weby

Google

Google blogy v ČR
  1. K editaci není třeba znát HTML ani žádnou jinou syntaxi, vše je WYSIWYG.
  2. Weby mohou být veřejné i neveřejné. K neveřejným Webům nelze přistupovat, pokud nemáte oprávnění. Veřejné Weby se chovají jako obyčejné internetové stránky.
  3. Na Webu může spolupracovat více lidí - např. několik kamarádů pracujících na jednom projektu, školní třída spravující vlastní "památník" nebo třeba firma budující neveřejný intranet či knowledge base.
  4. Weby jsou velmi flexibilní i co do velikosti: umožňují vše od jednoduché stránky o domácím mazlíčkovi až po složitě strukturovaný intranet.
  5. Rozhraní je velmi intuitivní: při prohlížení Webu a s dostatečným oprávněním stačí kliknout na tlačítko "Upravit stránku" a obsah se okamžitě stane editovatelným. Samotná editace připomíná práci v textovém editoru.
  6. Weby jsou propojeny s dalšími službami Google - je jednoduché vkládat YouTube videa, Picasa alba, Dokumenty Google, Kalendáře, Tabulky, formuláře, miniaplikace a samozřejmě obrázky.
  7. Vždy je možné se vrátit k dřívějším verzím stránek - zcela v duchu wiki filozofie.
  8. Výsledná stránka může fungovat na vlastní doméně (www.priklad.cz).
  9. S Weby odpadá starost o updatování softwaru, záplatování bezpečtnostních děr a o další back-end záležitosti, se kterými se potýkají dnešní majitelé malých webů.
Žádné komentáře